وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اجرای طرح های مختلف اقتصادی، سرمایه گذاری، تولیدی و صنعتی که در هر نقطه از کشور و استان اجرا می شود باید بر اساس نیازها، شرایط و قابل توجیه باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، سید احسان خاندوزی در کارگروه ویژه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد که شامگاه جمعه چهارم اسفندماه در محل استانداری برگزار شد افزود: در هر استان باید اجرای هر طرح بر اساس سیاست های اقتصادی دولت، نیاز مردم و مناطق تعریف و با همکاری بخش خصوصی و حمایت دولت اجرایی شود.
وی با قدردانی از اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در یزد ادامه داد: با توجه به شرایط جامعه، یزد باید در بررسی مجوزها در ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی جدید نیازها و مطالبات استان را مد نظر قرار دهد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: نقش کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها، نقش مهم و اثربخش است و تاکنون با همکاری خوب اعضا و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدامات خوبی برداشته شده و نگاه دولت رفع مشکلات و تحقق رونق تولید و اشتغال است.
خاندوزی به اهمیت بخش صنعت و کشاورزی در کنار رسیدگی به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ارائه تسهیلات و کمک به حل مشکلات واحدهای مختلف جزو برنامه های مهمی است که هم در سطح استان ها و همچنین در سطج کلان پیگیری می شود.
استاندار یزد هم در این نشست از اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان قدردانی کرد و گفت: طی کردن مسیر توسعه متوازن در مناطق مختلف جزو اهداف و رویکرد اصلی دولت سیزدهم است که تاکنون با همکاری خوب بخش های مختلف شاهد اقدامات موثر هستیم.
مهران فاطمی افزود: در استان نیمی از مناطق و شهرستان ها هنوز کم برخوردار هستند و یکی از اهداف و اولویت مهم دولت رسیدن به همه مناطق و برقراری توازن به خصوص در حوزه تولیدی و صنعتی است و باید همه برای تحقق آن همکاری کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بالا بودن تورم در استان به دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره بهاء و رشد مهاجرت از راه اندازی 100 سکوی تنظیم بازار در استان با کار جهادی خبر داد و گفت: این سکو ها در کنترل و کاهش میزان تورم اثر گذار بوده است و بنا داریم 100 سکوی دیگر را راه اندازی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن ۶۰ هزار واحد مسکونی در استان یزد ساخته می شود گفت: حدود 550 میلیارد تومان از منابع ساخت این واحدها از محل اورده مردمی و همین میزان از منابع تسهیلات بانکی تامین می شود.
استاندار یزد خواستار حمایت و کمک دولت و وزارت اقتصاد در تخصیص منابع بانکی برای ساخت واحدهای نهضت مسکن ملی شد.

پست های مرتبط