استاندار یزد با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذار پاکستانی جهت احداث شهرک صنعتی غیر دولتی در استان گفت: این شهرک، نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی با سرمایه گذاری خارجی در سطح کشور محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) نشست ویژه کارگروه زیربنایی استان یزد به ریاست استاندار یزد و به منظور تسهیل در روند احداث «اولین شهرک صنعتی غیر دولتی با سرمایه گذاری خارجی کشور، در یزد» برگزار شد.

استاندار یزد در حاشیه این نشست، با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذار پاکستانی جهت احداث شهرک صنعتی غیر دولتی در استان گفت: این شهرک، نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی با سرمایه گذاری خارجی در سطح کشور محسوب می شود.

مهران فاطمی در ادامه از پروژه مذکور به عنوان ابرپروژه سرمایه گذاری خارجی در استان یاد کرد و اظهارداشت: حجم سرمایه گذاری این پروژه قریب به 200 میلیون یورو است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های مورد پیگیری استان جذب سرمایه‌گذار خارجی است خاطرنشان کرد: وجه تمایز شهرک صنعتی مذکور با سایر شهرک ها، «سرمایه گذاری خارجی» و نیز «استقرار پروژه های مبتنی بر سند یزدنوین، پیشرفته و دانش بنیان» است.

فاطمی با اشاره به برگزاری این نشست با حضور سرمایه گذار و مدیران دستگاه های اجرایی گفت: دستگاه ها همراهی های لازم به منظور تسریع و تسهیل در روند احداث اولین شهرک صنعتی غیر دولتی با سرمایه گذاری خارجی را خواهند داشت.

عالی ترین مقام اجرایی استان در پایان اظهار کرد: امیداست با همراهی و حمایت از احداث این شهرک، بتوانیم گام دیگری در راستای تحقق سند یزدنوین و استقرار صنایع دانش بنیان و محیط زیستی برداریم.

پست های مرتبط